Ουνικάχα Μάλαγα – ΠΑΟ

1. Λήξη 1ου δεκαλέπτου, σκορ 18 – 23. Με 16 – 27 κερδίζει η Κάχα Λαμποράλ στο Βίλνιους την Λιέτουβας.
  2. Λήξη 2ου δεκαλέπτου, σκορ 33 – 38. Λήξη ημιχρόνου στο άλλο παιχνίδι και η Λιέτουβας πλησίασε στον πόντο, 39 – 40. Οι Λιθουανοί επέστρεψαν στο παιχνίδι, από το -14 του 8ου λεπτού!
  3. Λήξη 3ου δεκαλέπτου, σκορ 41 – 53. Αστόχησε στο τρίποντο η Λιέτουβας και το 3ο δεκάλεπτο έληξε 55 – 58 υπέρ της Κάχα Λαμποράλ.

Λήξη αγώνα στη Μάλαγα, 61 – 77 νίκησε ο Παναθηναϊκός! null Χωρίς μεγάλη πίεση από τους γηπεδούχους φάνηκε να παίρνουν το … έγχρωμο φύλλο αγώνα οι Πρασινουά, ειδικά στο 2ο ημίχρονο που φάνηκε να μένουν από δυνάμεις οι γηπεδούχοι. Ο Πρίντεζης ωσεί παρών στον αγώνα, έσπασε το σίδερο (0/5δίπ., 0/2τρίπ., 3ρ. σε 15’55′). null

Στο Βίλνιους κέρδισε η Σεβίλλη με 68 – 77. Πολλά ισπανικά χέρια πάνω στα λιθουανικά που σούταραν άφησαν ατιμώρητα οι διαιτητές, στο τελευταίο πεντάλεπτο που το παρακολούθησα. Πολλές επαφές πάνω από τα όρια του φάουλ, που σχεδόν καμιά δεν σφύριξαν. null

Τέλος πάντων, αντιμετωπίζουμε τη Μπαρτσελόνα στον επόμενο γύρο με μειονέκτημα έδρας.Την οικοδέσποινα του Final Four. Σκούρα τα πράγματα, αλλά πολλά θα εξαρτηθούν από τις επιστροφές σε φόρμα, κυρίως του Μάριτς, που μάλλον δύσκολα προλαβαίνει τις αναμετρήσεις με τους Ισπανούς. Αν δεν τις προλάβει δύσκολο να υπάρξει συνέχεια. Αλλά και του Σάτο που είναι ντεφορμέ αυτή την εποχή, κάνει κοιλιά. Ελπίζω να … κάνει δίαιτα και να τη ρίξει σύντομα! 😛